متاسفانه چند وقتی هست که دستگاه پلاسما پن بیوتی مانستر چینی وارد بازار شده که به اسم ساخت کره جنوبی و دستگاه اصلی به فروش می رسد به همین علت در این مقاله سعی داریم تا پلاسما پن بیوتی مانستر اصلی ساخت کشور کره جنوبی و ساخت کشور چین رو با هم مقایسه کنیم و تفاوت های آن ها را باهم بدانیم.
دستگاه پلاسما پن بیوتی مانستر (Beauty Monster) محصول شرکت مدیسلور (Mediselor) کشور کره جنوبی است که در سال 2015 ساخته و به بازار جهانی عرضه شده است. در حال حاضر این شرکت 2 نوع پلاسما پن و یک کرم ترمیم کننده را در دست تولید دارد.

تفاوت های ظاهری

شکل ظاهری : فهمیدن از راه ظاهر دستگاه کمی دشوار است اما با کمی دقت در کیفیت ظاهری دستگاه متوجه آن خواهید شد.

رنگ دستگاه : پلاسما پن بیوتی مانستر تنها در 2 رنگ مشکی و سفید موجود است و توجه داشته باشید شرکت نمایندگی اصلی بیوتی مانستر رنگ سفید آن را تا به امروز وارد ایران نکرده است.

لوگوی دستگاه : همانطور که در تصویر هم مشاهده می کنید لوگوی شرکت سازنده بر روی خود دستگاه و جعبه محصول درج شده تفاوت این دو لوگو فلش موجود بر روی حرف S می باشد که در مدل چینی تبدیل به دایره شده است.

برند ثبت شده بر روی جعبه : برند موجود بر روی جعبه اصلی اسم شرکت سازنده Mediselor درج شده در صورتی که در مدل چینی نام برند دستگاه Beauty Monster درج شده است.

دکمه پاور رو دستگاه : همانطور که در تصویر مشاهده می کنید علامت پاور که به صورت یک دایره و یک خط در وسط آن وجود دارد در دستگاه اصلی به صورت تو رفته است در صورتی که در دستگاه مدل چینی برجسته است.

نمایشگر : نمایشگر مدلی مشکی رنگ اصلی از دو ردیف 4 تایی LED تشکیل شده و در مدل سفید رنگ آن از 2 ردیف 8 تایی LCD تشکیل شده است این در حالی است در مدل های چینی در تمامی رنگ های موجود از 2 ردیف 4 تایی LED استفاده شده است.

آداپتور دستگاه : آداپتور پلاسما پن کره ای مشکی رنگ بوده و دستگاه تنها با آداپتور قابل استفاده است و قابل شارژ نیست این در صورتی است که پلاسما پن چینی از یک آداپتور سفید رنگ که بیشتر شبیه شارژر موبایل می باشد استفاده شده و در برخی مدل های آن دستگاه قابل شارژ هستند.

تفاوت در نحوه عملکرد

توان دستگاه : طبق آژمایش صورت گرفته توسط اینجانب توان دستگاه چینی به مراتب پایین تر از پلاسما پن کره ای می باشد.

فاصله از پوست : در مدل کره ای هنگام استفاده از دستگاه نیازی به تماس نیدل با پوست نیست و با فاصله اندک از پوست قابل کار می باشد که در واقع روش درمان صحیح به همین صورت می باشد این در صورتی است در بسیاری از مدل های چینی به علت توان پایین آن ها مجبور به تماس نیدل با سطح پوست هستیم.

کربونیزه شدن پوست : هنگام درمان توسط دستگاه کره ای شما به هیچ عنوان شاهد سوختی و یا سیاهی زیاد ناشی از آن نخواهید بود و این سبب تسریع در بهبود درم پوست خواهد شد ولی در مدل های چینی شاهد کربونیزه شدن سطح پوست خواهیم بود.

عمر دستگاه : به طور قطع می توان گفت کیفیت ساخت در طول عمر تمامی دستگاه های الکترونیکی تاثیر خواهد گذاشت این شرایط برای پلاسما پن بیوتی مانستر هم صدق می کند.

سایر موارد

گارانتی : دستگاه کره ای توسط نمایندگی در ایران دارای گارانتی است ولی اکثر مدل های چینی شامل گارانتی نمی باشد.

تاییدیه : پلاسما پن کره ای دارای گواهینامه ISO-9001 و CE اروپا و KC کره می باشد ولی تا کنون در مورد برند های چینی هیچ گواهینامه ای ثبت نشده است.

قیمت : قیمت این دو مدل نیز بسیار با هم متفاوت هست به این صورت که برند اصلی تقریبا 10 برابر گرانتر از مدل چینی آن است.