SHR مخفف Super Hair Removal جدیدترین تکنولوژی برای از بین بردن موهای زاید می باشد. این روش تلفیق دو روش IPL و لیزر دایود است. منبع نور آن همان لامپ زنون استفاده شده در IPL ها می باشد ولی با این تفاوت که همانند لیزر دایود قادر است در هر ثانیه 10 شات شلیک کند. اساس کار SHR مبتنی بر سه اصل است:

انرژی کم
توان متوسط بالا
سرعت تکرار زیاد
در این روش انرژی به قطعات کوچک تر تقسیم می شود و در تعداد دفعات تکرار بالا به پوست وارد می شود که باعث می گردد علاوه بر سرعت بالا و بدون عوارض بودن فرایند، اثربخشی نیز بصورت چشمگیری افزایش می یابد.
مزیت های رقابتی چشمگیر روش SHR :

1- اثربخشی بسیار عالی: عامل مهم در اثربخشی، جذب انرژی می باشد. هر چقدر میزان انرژی تخلیه شده بیشتر باشد، سهم بیشتری از آن جذب شده و اثر بخشی افزایش می یابد. اما به این نکته هم باید توجه داشت که تخلیه انرژی بالاتر، باعث افزایش انرژی بیشتر در سطح پوست نیز می شود که درد و احتمال عوارضی همچون سوختگی و التهاب را افزایش می دهد.

دغدغه اصلی تنظیم انرژی در دستگاه های لیزر این است که چه میزان انرژی را با توجه به رنگ پوست و مو در نظر بگیریم که احتمال بروز عوارض احتمالی به حداقل رسیده و از طرف دیگر جواب دهی را تضمین کند. (که متاسفانه اکثر افراد قادر به انتخاب مناسب این سطح انرژی نیستند و معمولا انرژی را آن قدر کم تنظیم می کنند که عملا اثربخشی محسوسی وجود ندارد و یا آن قدر زیاد تنظیم می کنند که باعث سوختگی های پوستی همراه با درد غیرقابل تحمل برای بیمار می شود.)

خوشبختانه در روش SHR این دغدغه وجود ندارد. چون همان طور که اشاره شد اساس کار اس اچ آر انرژی کم با تعداد دفعات تکرار بالا می باشد. لذا هر چقدر که میزان انرژی زیاد انتخاب شود، این انرژی به بسته های کوچکتر تقسیم می شود و در نتیجه درمان کاملا بدون درد و عوارض خواهد بود و از سوی دیگر جذب انرژی بالا خواهد بود و اثربخشی بسیار مطلوبی حاصل می شود.

مثالی که در این زمینه می توان ذکر کرد، مثال پختن سیب زمینی است. شما هنگامی که یک سیب زمینی را بر روی شعله مستقیم آتش قرار دهید، سطح خارجی آن خواهد سوخت، در حالی که مرکز سیب زمینی کاملا خام باقی می ماند. حال اگر آن را درون یک ظرف آب جوش بیندازید خواهید دید که سیب زمینی گرما را بصورت تدریجی و غیرمستقیم از آب دریافت کرده و کاملا پخته خواهد شد بدون اینکه سطح خارجی آن دچار سوختگی شود. مثال فوق دقیقا بیانگر نحوه جذب انرژی در روش اس اچ آر SHR می باشد.

2- درمان بدون درد: همان طور که ذکر شد چون در این روش انرژی به بسته های ریزتر تقسیم می شود بنابر این کل فرایند درمان کاملا بدون درد خواهد بود.

3- سرعت بالا: روش SHR قادر است در هر ثانیه 10 بار شلیک می کند.(برعکس IPL های نسل قدیم که در هر ثانیه یک شات شلیک می کنند.) لذا فرایند درمان بصورت in motion خواهد بود. یعنی دیگر لازم نیست همانند دستگاه های نسل قدیم، هندپیس را روی یک نقطه قرار دهید، شات بزنید و دوباره برای شات بعدی جای هندپیس را تغییر دهید. در این روش می توان هندپیس را بصورت پیوسته بر روی موضع مورد نظر حرکت داد و همزمان شات زد، که این خاصیت باعث افزایش بسیار چشمگیر سرعت انجام فرایند درمان می شود بطوری که با یک دستگاه SHR قادر خواهید بود موهای کل بدن را در عرض 30 دقیقه از بین ببرید.

آنچه ذکر شد بخشی از ویژگی های یک دستگاه اس اچ آر می باشد، اما همیشه دستگاه های بی کیفیت هم وجود دارند که ممکن است باعث بدنامی یک روش شوند. لذا جهت آشنایی با پارامترهای مهم در انتخاب دستگاه های اس اچ آر با کیفیت، با ما تماس بگیرید.

مشخصات و توانایی ها:
دارای دو هندپیس SSR و SHR
تکنولوژی In Motion
انرژی خروجی یکنواخت
دارای سطح مقطع 40*10 میلیمتر برای SSR و سطح مقطع 50*16 میلیمتر برای SHR
توان بالای دستگاه( 3000W ) که تضمین کننده جواب دهی بالا می باشد.
لامپ زنون وارداتی از انگلیس
قطعات الکترونیکی ساخت ژاپن، دارای کیفیت عالی با عملکرد و توان بالا
سیستم سوپر خنک کننده قوی ساخت کشور آمریکا و کنترل سیستم خنک کننده با استفاده از نرم افزار،قابل تنظیم تا 5- درجه سانتیگراد( تحقق بخشیدن به بیهوشی سرد)
پمپ آب ساخت ژاپن با ظرفیت بالای منبع آب
فناوری روز: قطع طول موج های بیشتر از 950 نانومتر که باعث کاهش درد و عوارض جانبی می شود.
دوره درمان کوتاه

  • SHR ایلایت با 3000 وات قدرت که توانایی نفوذ گسل های نور تا اعماق بافتها را دارا می باشد
  • مخزن آب 8 لیتری
  • 4 فن قدرتمند آلمانی
  • دو عدد رادیاتور مسی
  • یک میلیون شات
  • دو هندپیس با سطح مقطع بزرگ

 

Machine Specifications
Intense Pulse LightLaser Type
560-1200 nm , 690-1200 nmWavelength
PulsedOutput Mode
TouchControl Mode
Crystal Light SystemTransmission
Class I Type BSafety Class
8.4 inchScreen Size
 IPL Mode : 10-60 J/CM2 (deviation≥±2%)
RF Energy 0-50 J/CM2
SHR Mode : 1-15 J/CM2
Energy Density
1MHZRF Frequency
60wRF Power
1-10Hz, STE:1SHR/SSR
Light Frequency
1-10MSPulse Width
1-3S, STE:0.5SHR/SR Continous Light Interval
8*34mm (SSR/SR) 16*57 (SHR/HR)Spot Size
0-30 cCrystal Temperature
Semi-Conductor + Water + AirCooling System
50*40*116Dimention
60*60*126Package Size
About 46kgNet Weight
20*20AFuse
3000WInput Power
AC 220v± 10% 20A 50/60 Hz
110v± 10% 25A 50/Hz
Power Supply